Czy Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień to dobre miejsce dla mnie

Czy Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień to dobre miejsce dla mnie? (cz.1 – dla osób pijących)

Na co dzień w naszej pracy spotykamy się z osobami, które przed przyjściem do poradni często zadawały sobie pytanie : czy jestem osobą uzależnioną? Czy istnieje dla mnie „bezpieczny” sposób picia? Czy w związku z moim sposobem picia powinienem zgłosić się do poradni? Czy to będzie dobre miejsce dla mnie?

Być może uważasz, że Twoje problemy związane z piciem nie są jeszcze aż tak duże byś potrzebował wsparcia innych osób- tymczasem wchodzenie w uzależnienie to proces, w którym początkowo nie doświadcza się dużych strat. Nawet jeśli nie poniosłeś jeszcze przykrych konsekwencji swojego picia (masz rodzinę, pracę, przyjaciół, mieszkanie…) możesz zgłosić się do poradni właśnie po to, byś w przyszłości nie musiał ich doświadczyć.

Być może zastanawiasz się jak terapia mogłaby pomóc akurat Tobie- przychodząc do nas nie musisz znać wszystkich odpowiedzi. Wystarczy, że masz pytania! Jesteśmy po to, by pomóc Ci znaleźć odpowiedzi na Twoje pytania.

Być może przeczytałeś wiele stron w Internecie i to, co przeczytałeś nie do końca do Ciebie pasuje - nie musisz sam siebie diagnozować. T. Gorski- autor wielu publikacji z zakresu terapii uzależnień mówi „Jeśli picie przysparza Ci problemów- to widocznie masz problem z piciem”.

To normalne, że możesz mieć wątpliwości i obawy- życzę Ci aby nie były one przeszkodą w dokonaniu w Twoim życiu zmiany na lepsze!

Joanna Podgórska